Pingowanie

Pingowanie to w skrócie działanie które pomaga robotom wyszukiwarek dowiedzieć się o nowej treści na stronie internetowej. Zachęcić roboty by do niej zaglądneły i się nią zainteresowały. Jest to niezwykle pomocna technika przyspieszająca indeksacje linków wprowadzanych do naszej strony. Dlaczego ? Dlatego, iż robot oglądający nową treść zaideksuje ją w wyszukiwarce, przez co zwiększy nam się liczba linków prowadząca do naszej strony.

Pingować można również nowe treści na naszej stronie, jak np.: nowe artykuły, relacje itp. Przyspieszy to indeksacje co za czym idzie zwiększy oglądalność.

W jaki sposób można pingować strony internetowe ?

W internecie można naleźć wiele serwisów pomagających w pingowaniu. Działanie tych serwisów jest niezwykle proste. Zazwyczaj wklejamy nasze linki które chcemy pingować, wciskamy przycisk „PING” i tyle, to na prawde nic trudnego.

Kilka przykładowych stron z których sam często korzystam:

Pingowanie to działanie pomocne przy przyspieszeniu indeksacji nowo opublikowanych treści na naszych serwisach, stronach gdzie linkujemy, blogach, zapleczach itd. Jest bardzo niezwykle przydatną techniką SEO, która pozwala szybciej zaindeksować wyżej wymienione treści.

Na czym tak naprawdę polega pingowanie?

Proces pingowania jest dość prosty i ma na celu poinformowanie robotów wyszukiwarek o tym, że w sieci pojawiła się nowa treść, którą warto aby ten robot przejrzał. Na początku wysyłany jest ping do serwera, który takie żądania zbiera. W tym momencie informujemy serwis przyjmujący taką informację o nowej treści.

Kolejnym etapem jest odwiedzenie pingowanego adresu i przejrzenie go przez robota wyszukiwarki. Właśnie o ten element w całym procesie pingowania chodzi. Dzięki takiemu działaniu robot przegląda naszą stronę i o ile wszystko jest w porządku w niedługim czasie pingowany adres URL zostanie zaindeksowany.

Jak zatem pingować i szybciej indeksować swoje treści?

W sieci można znaleźć wiele serwisów ułatwiających ten proces. Ich działanie jest niezwykle proste – ogranicza się ono głownie do podania adresu URL który chcemy pingować, następnie wybieramy serwisy XML/RPC do których chcemy wysłać rządanie.

Przykład stron:
1. http://pingomatic.com/
2. http://www.bulkping.com/
3. http://www.pingfarm.com/

Pozycjonowanie sosnowiec, pozycjonowanie katowice